První projektový meeting v Aydinu, Turecko

První nadnárodní projektové setkání projektu „Rozvoj digitálních dovedností zemědělců“, které probíhá pod koordinací zemského ředitelství pro zemědělství a lesnictví Aydın, se konalo ve dnech 14. – 15. března 2019 v tureckém Aydınu za účasti 20 účastníků z 5 partnerských zemí. zemí.

Tento projekt je podporován tureckou národní agenturou v rámci programu ERASMUS+ Key Action 2 – 2018 Program strategického partnerství vzdělávání dospělých

Partnery projektu v rámci projektu „Rozvoj digitálních dovedností zemědělců“ jsou zemské ředitelství zemědělství a lesnictví Aydın (koordinátor projektu), guvernérství Aydın (úřad pro vztahy s EU a zahraničními vztahy), univerzita Aydına Adnana Menderese (Pedagogická fakulta), podnik zemědělské výroby Söke Středisko pro rozšíření a další vzdělávání v zemědělství, zemědělská komora Karpuzlu, vývojové centrum Thesálie (Řecko), Euroform RFS (Itálie), Inercia Digital SL (Španělsko) a Institut Pro Trénink Pohostinnosti (Česká republika).

Hlavním účelem projektu „Rozvoj digitálních dovedností zemědělců (DIGIFARMER)“, který v roce 2018 vybralo ze 130 projektů v roce 2018 Centrum programů EU pro vzdělávání a mládež-Turecká národní agentura, je zlepšit digitální dovednosti venkovských zemědělců / producentů a tím zvýšit jejich produktivitu a produktivitu v jejich sociálním a obchodním životě. Našim cílem je zvýšit digitální dovednosti venkovských zemědělců; zlepšování dovedností a kompetencí technického personálu a školitelů; rozvoj inovativní metodiky školení v digitální oblasti a podpora produktivity zvýšením průřezových dovedností zemědělců.